Hitachi-LG с хибридно устройство от ново поколение. Печат Е-мейл
Написано от V I P E R   
Вторник, 05 Октомври 2010 16:07
През месец май тази година съвместното предприятие Hitachi-LG демонстрира хибридното устройство HyDrive, съчетаващо обикновено оптично-записващо устройство с SSD диск. В това първо поколение, оптичната част позволява използването само на CD или DVD носители, като предаването на информацията се осъществява през SATA-300 интерфейса, а обемът на SSD отделението е ограничен до 64GB. Очаква се първите образци от хибридния продукт да се появят в продажба до края на годината.

От друга страна, на провеждащото се тези дни изложение в Япония - CEATEC 2010, компанията Hitachi-LG се очаква да демонстрира второ поколение на хибридното устройство, което вече ще е с интерфейс SATA-600. SSD частта ще бъде изградена от 25nm памети с марката Micron, като максималният обем ще достига 600GB. Доставките на устройствата от второ поколение ще започнат в началото на следващата година. Очаква се тези устройства да работят с Blu-Ray дискове, както и да поддържат стандарта USB 3.0, за да получат външна модификация.

Hitachi-LG_HyDrive

AddThis Social Bookmark Button
 

Споделяне

AddThis Social Bookmark Button

Кой e в сайта?

В момента има 6 посетителя в сайта

Фейсбук

Присъединете се към нас във Фейсбук

facebook-logo

Фаворити

 
 

Приятели

Copyright © 2009-2011 Ултимейт Технолъджис ЕООД

Всички текстове и изображения, публикувани в ultimate.bg са собственост на „Ултимейт Технолъджис“ ЕООД и са под закрила на „Закона за авторското право и сродните им права“.
Използването и публикуването на част или цялото съдържание на сайта без разрешение на „Ултимейт Технолъджис“ ЕООД е забранено.

ultimate.bg || Форум || Магазин