Habey създаде компютър, който е с енергопотребление от 5,5 W Печат Е-мейл
Написано от V I P E R   
Неделя, 28 Февруари 2010 22:16
Компанията Habey подготвя пускането на ултракомпактния компютър BIS-6620, който се отличава с ниското си ниво на енергопотребление до 5,5 W и практически безшумния режим на работа.

Устройството е основано на икономичния процесор Intel Atom Z510, работещ на честота 1,1 GHz, притежава оперативна памет с обем от 2 GB, 1,8-инчов твърд диск с интерфейс SATA или micro-SATA, интегрирано графично ядро Intel GMA 500, а в допълнение устройството е снабдено с допълнителен интерфейс SATA2 за включване на още един диск с възможност за бърза заменяне.

Компютърът притежава картрийдър за работа с карти памет във формати CF и SD, мрежов интерфейс Ethernet, два порта USB и звукови конектори, като в различните модели ще се използва различна комбинация от интерфейси. Така например в модела BIS-6620-I ще се използва видео-изход VGA и два допълнителни порта USB, а в модела BIS-6620-II ще присъстват интерфейси DVI-D, четири порта COM и модул за безжични мрежи Wi-Fi.

Следва да се отбележи, че за да се постигне ниското ниво на енергопотребление, до значителните 5,5 W, в този компютър няма наличие на вентилатори за отвеждане на топлината от компонентите, а това позволява значително да му бъдат намалени размерите.

Компютърът Habey BIS-6620 е съвместим със операционните системи Windows XP Embedded, Windows XP, Windows Vista, Windows 7 и Linux, а в продажба устройството ще бъде пуснато на цена от $300.

Habey_BIS-6620

AddThis Social Bookmark Button
 

Споделяне

AddThis Social Bookmark Button

Кой e в сайта?

В момента има 3 посетителя в сайта

Фейсбук

Присъединете се към нас във Фейсбук

facebook-logo

Фаворити

 
 

Приятели

Copyright © 2009-2011 Ултимейт Технолъджис ЕООД

Всички текстове и изображения, публикувани в ultimate.bg са собственост на „Ултимейт Технолъджис“ ЕООД и са под закрила на „Закона за авторското право и сродните им права“.
Използването и публикуването на част или цялото съдържание на сайта без разрешение на „Ултимейт Технолъджис“ ЕООД е забранено.

ultimate.bg || Форум || Магазин