Нови Full HD-сензори от Samsung за ноутбуци Печат Е-мейл
Написано от V I P E R   
Петък, 16 Април 2010 13:46
Компанията Samsung Electronics добави в своя асортимент два CMOS-сензора S5K6A1 и S5K5B3, които са предназначени за използване в ноутбуци и други компактни устройства, които използват видео функции. Новите датчици притежават резолюции 1,3 и 2,1 мегапиксела и могат за се използват за предаване на видео с висока резолюция в реално време, със скорост до 30 кадъра в секунда.

При разработката на новите сензори, инженерите на Samsung са обърнали внимание на възможността за работа в условията на слабо осветени среди. В устройствата присъства усъвършенствана технология на Samsung, която позволява създаване на пиксели с размери 1,75 мкм. На базата на S5K5B3 може да се създаде модул на камера с резолюция (720p). Двете устройства са доставени на няколко заинтересовани клиенти, но за сега в ограничени количества, а масовите продажби са планирани за второто тримесечие на тази година.

По информация на аналитици от компанията TSR (Techno System Research), обемът на пазара за фотоапарати и преносими компютри през 2010 г. ще достигне 150 милиона устройства, а през следващите няколко години, в този отрасъл се прогнозира годишен ръст на ниво 12 % в следствие на това, че през 2013 година се очаква увеличение на пазара до 200 милиона устройства.
AddThis Social Bookmark Button
 

Споделяне

AddThis Social Bookmark Button

Кой e в сайта?

В момента има 3 посетителя в сайта

Фейсбук

Присъединете се към нас във Фейсбук

facebook-logo

Фаворити

 
 

Приятели

Copyright © 2009-2011 Ултимейт Технолъджис ЕООД

Всички текстове и изображения, публикувани в ultimate.bg са собственост на „Ултимейт Технолъджис“ ЕООД и са под закрила на „Закона за авторското право и сродните им права“.
Използването и публикуването на част или цялото съдържание на сайта без разрешение на „Ултимейт Технолъджис“ ЕООД е забранено.

ultimate.bg || Форум || Магазин